Незалежно від того, про який тип товару йде мова, якщо він купується згідно з українським законодавством, він буде називатись предметом закупівлі. Це не обов’язково повинен бути саме товар.

Певні будівельні роботи чи надання послуг однією компанією державній установі буде також входити до категорії предмету закупівлі. Важливо зазначити, що в сучасних умовах закупівля будь-якого типу товарів або послуг, коли мова заходить про державні підприємства буде проводитись через систему ПроЗорро. Сайт tender.uub.com.ua – це один з електронних майданчиків де можна оголосити проведення тендеру замовникові, або ж взяти участь в державних торгах виконавцю.

Що потрібно знати про вартість предмету закупівлі

Почнемо з того, що максимальною вартісною межею, коли мова йде про закупівлі певних товарів, вважається сума в 200 тисяч гривень. Коли мова йде про виконання певного роду послуг, то максимальний поріг – 1.5 мільйонів гривень.

Варто зазначити, що навіть тут є виключення. Коли мова йде про замовників, які мають відношення до важливих сфер діяльності в країні, а саме: електроенергетика, комунальні послуги й так далі, то вони мають певні привілеї.

Тобто, в таких випадках максимальний поріг для товарів досягає 1-го мільйона гривень.  Водночас, максимально допустимий показник на виконання робіт 5 мільйонів.

Також варто відзначити декілька моментів про мінімальні пороги. У випадку, коли кінцева вартість предмета закупівлі не є вищою ніж 50.000 гривень, то сенсу в проведенні стандартних торгів немає. В таких випадках перевага віддається проведенню спрощеного електронного аукціону.

Говорячи простими словами, в такому випадку державна установа має можливість самостійно обрати постачальника на свій розсуд та вкладати з ним прямий договір. При цьому, звіт, де є інформація по всім проведеним роботам чи наданим послугам повинен обов’язково бути присутній та навіть оприлюднений в самій системі державних закупівель в електронному форматі.

Який електронний майданчик обрати

Основний момент, на який потрібно звертати увагу при виборі електронного майданчика – це його акредитація. Тобто, він повинен бути підключений до основної системи ПроЗорро. Що стосується найбільш популярних електронних платформ, то можна виділити УУБ (українська універсальна біржа).

Це досить популярний та зручний сервіс, яким легко користуватися як замовникові, так і постачальникові.