Більшість заявок, в яких береться участь, проводяться в режимі онлайн через процес електронних торгів. Це дозволяє покупцеві опублікувати торг онлайн і попросити всіх зацікавлених постачальників подати свої пропозиції через онлайн-портал або безпосередньо по електронній пошті.

Перехід до електронних торгів став простішим як для покупця, так і для постачальника, що позбавляє від необхідності роздруковувати та пов’язувати заявку, а також робить спілкування більш простим і прозорим.

Електронні торги: огляд

Кілька років тому закуповуючі органи просили подавати заявку на паперовому носії, а це означало, що учасник торгів повинен був розробити, роздрукувати і переплести, можливо, сотні сторінок, які будуть відправлені покупцеві. У свою чергу, той повинен буде прочитати і оцінити численні паперові копії заявок, що забирає багато часу. Протягом усього цього процесу спілкування з учасниками торгів було тяжким, оскільки відсутній центральний портал, на якому можна було б давати будь-які роз’яснення, задавати питання або відправляти наступні повідомлення після подачі заявок.

Перехід на повністю онлайн-систему здається природним. Якщо є інтерес до подачі заявок в електронному форматі та подальша участь у тендері, варто відвідати сайт Прозорро Sale, де можна зареєструватись та приймати участь у офіційних торгах від Прозорро.Продажі. Звичайно є функція повідомлення, що дозволяє всім учасникам торгів ставити уточнюючі питання і ділитися, знайомитися із будь-якою необхідною інформацією, яка може вплинути на уявлення тендерної заявки.

Переваги:

  1. Немає необхідності в дизайнерській роботі, а це значить, що для всіх компаній створені рівні умови.
  2. Більш структурований підхід, так як заявник повністю керується інструкціями по розділах для завершення і зазвичай не можете просуватися, поки не будуть заповнені всі обов’язкові розділи.
  3. Прозорість в спілкуванні між усіма учасниками торгів і покупцем.
  4. Процес більш ефективний за часом як для учасників торгів, так і для оцінювачів, оскільки деякі портали повідомляють, наскільки далеко заявник просунувся, щоб можна було відслідковувати прогрес.
  5. Зв’язок може бути продовжено після подачі заявки для отримання додаткової інформації або роз’яснень.

Поради по проведенню торгів онлайн

На деяких порталах онлайн-торгів може бути складно орієнтуватися, і важливо двічі перевірити все, перш ніж відправляти. Інша основна проблема з електронними торгами полягає в тому, що сайти мають тенденцію давати збої в лічені хвилини, що передують крайнього терміну, оскільки численні учасники торгів будуть намагатися отримати доступ до сайту одночасно.

Варто залишити собі достатньо часу для завантаження всіх документів і подачі заявки, щоб не пропустити строк і згодом виявитися поза процесом. Якщо встановлюються прапорці і завантажуються документи в Інтернет, можливо, варто попросити колегу переглянути і перевірити відповідність заявки, щоб все було узгоджено. Щоб детальніше ознайомитися із проведенням торгів по продажу деревини варто перейти на сайт https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodazha-drevesyny-na-ploshhadke-ukraynskoj-unyversalqnoj-byrzhy